Ndërlidhjet

BAGDAD


Një numër sulmesh që kanë pasur si cak të ashtquqajturën zonë të gjelbër në Bagdad kanë ndodhur gjatë mëngjesit të sotëm. Zona e gjelbër njihet për shkallën e lartë të sigurisë, derisa aty gjenden në mes të tjerash dhe Ambasada e Shteteve të Bashkuara.
Burimet amerikane në të tjera zhvillime njoftojnë për dy ushtarë amerikanë të vrarë gjatë 24 orëve të fundit.
Në qytetin verior të Sulejman Pekut nga një sulm vetvrasës kanë vdekur 16 persona, por nuk ka informacione të tjera.
XS
SM
MD
LG