Ndërlidhjet

VATIKAN


Sot kryeministri britanik u takua me Papa Benediktin e XVI-të. Takimi u zhvillua derisa ka pasur një numër informacionesh se Blair do t'i bashkohet kishës katolike, të cilës i përkasin bashkëshortja dhe fëmijët e tij.
Vetë Blair është anglikan.
Nga ana tjetër selia e shenjtë e ka cilësuar takimin të zakonshëm me një kryetar qeverie.
Blair largohet nga posti i kryeministrit më 27 qershor, pasi e ka mbajtur këtë detyrë për mbi 10 vjet.
XS
SM
MD
LG