Ndërlidhjet

PARIS


Sekretarja amerikane e Shtetit, Condoleezza Rice sot mbërriti në Paris, për të zhvilluar bisedime me udhëheqjen e re të Francës.
Rice do të takohet me presidentin Nikolas Sarkozy, ministrin e Jashtëm Bernard Kouchner dhe ministrin e Mbrojtjes, Herve Morin.
Gjatë vizitës dy ditëshe, sekretarja Rice do të takohet edhe me kryeministrin e Libanit, Fuad Siniora, i cili në Paris merr pjesë në një konferencë ndërkombëtare për krizën e Darfurit.
XS
SM
MD
LG