Ndërlidhjet

LISBONË


Shefi i diplomacisë evropiane Javier Solana, ka pasur, siç i ka quajtur, "bisedime konstruktive" me kryenegociatorin iranian për çështjet bërthamore, Ali Larijani.
Ky i fundit i quajti bisedimet si "të mira", dhe deklaroi se Irani dëshiron të zgjidhë çështjen bërthamore me Perëndimin përmes diplomacisë.
Irani i ka refuzuar thirrjet e Kombeve të Bashkuara për të ndërprerë procesin e pasurimit të uraniumit.
XS
SM
MD
LG