Ndërlidhjet

PRAGË


Evropa është mbërthyer prej temperaturave ekstreme. Së paku 25 persona kanë vdekur nga temperaturat deri në 40 grad celsius në Evropën Jugore dhe Lindore. Në Itali temperaturat e larta kanë shkaktuar mëse 20 zjarre në Kalabri, Sardenja dhe Sicili. Rumania, Greqia dhe Bulgaria gjithashtu janë të alarmuara nga temperaturat e larta. Britania ndërkohë është përfshirë nga të reshurat. Tre persona kanë vdekur pas reshjeve të pandërprera të shiut, ndërkaq zona të mëdha janë përmbytur nga uji.
XS
SM
MD
LG