Ndërlidhjet

STAMBOLL


Ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Lulzim Basha u ka bërë thirrje vendeve anëtare të Këshillit të Sigurimit të përkrahin planin e Ahtisarit dhe të miratojnë rezolutën që mundëson zbatimin e tij.
Këto komente Basha i bëri në Stamboll në takimin e ministrave të Jashtëm të Organizatës për Bashkëpunim Ekonomik të vendeve të Detit të Zi. Basha gjithashtu tha se statusi i Kosovës duhet të zgjidhet menjëherë dhe me vendosmëri.
XS
SM
MD
LG