Ndërlidhjet

MITROVICË


Në pjesën veriore të Mitrovicës afër urës kryesore të lumit Ibër sot është përurua një përmendore në përkujtim të viktimave nga bombardimet e NATO-s dhe Ushtria Çlirimtare e Kosovës.
Në tubim, qindra qytetarë serbë porositën se nuk do të pajtohen me vendimin e mundshëm për pavarësinë e Kosovës, por thanë se nuk do të reagojnë sepse deri tash numri i viktimave të pafajshme ka qenë i madh.
XS
SM
MD
LG