Ndërlidhjet

LISBON


Kryeministri i Portugalisë, vend i cili nga 1 korriku merr kryesinë e rradhës, ka paraqitur sot përparësitë e presidencës portugeze.
Kryeministri Jose Sokrates duke folur për politikën e jashtme të bashkimit Evropian theksoi se Portugalia duhet të trajtojë një numër cështjesh të ndjeshme në mesin e të cilave vecohet e ardhmja e Kosovës, programet bërthamore të Iranit dhe kriza në Darfur të Sudanit.
XS
SM
MD
LG