Ndërlidhjet

MINSK


Ministri i Jashtëm i Rusisë, Sergei Lavrov ka thënë se Moska shpreson se kundërshtimet e saj për planin amerikan të vendosjes së sistemit mbrojtës raketorë në Evropë do të merren seriozisht. Komentet e ministrit të Jashtëm rus vijnë disa ditë para takimit të dy presidentit të SHBA-ve Xhorxh Bush dhe atij rus Vladimir Putin.
XS
SM
MD
LG