Ndërlidhjet

OHËR


NATO-ja duhet të luajë një rol më të madh në mbrojtjen e burimeve energjitike të anëtarëve të saj, deklaroi Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jaap De Hoop Scheffer gjatë Forumit të Sigurisë që po mbahet në Ohër.
Sa i përket Kosovës shefi i NATO-s theksoi se "duhen parandaluar vonesat në përcaktimin e statusit".
De Hoop Scheffer nga Ohri udhëton sot drejt Kosovës ku do takohet me presidentin Sejdiu, kryeministrin Ceku, përfaqësuesit e bashkësisë ndërkombëtare dhe asaj serbe në Kosovë.
XS
SM
MD
LG