Ndërlidhjet

BAGDAD


Ushtria amerikane thotë se pritet që Al Kaida në Irak të ndërmarrë sulme spektakulare pas ofensivës së madhe të trupave amerikane të cilat kanë shkatërruar aktivitetet e planifikuara terroriste. Gjenerali amerikan Kevin Bergner tha se 26 liderë të Al Kaidës në Irak janë vrarë ose kapur gjatë operacioneve në Maj dhe Qershor. Në zhvillimet e fundit, së paku 11 persona janë vrarë në Bagdad nga persona të armatosur.
XS
SM
MD
LG