Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti amerikan, Xhorxh Bush dhe ai polak, Leh Kaçinski kanë theksuar nevojën e ndërtimit të sistemit mbrojtës kundër raketor në Evropë. Duke folur në Shtëpinë e Bardhë, së bashku me presidentin Kaçinski, zoti Bush tha se ky sistem do të ofroj siguri për Evropën ndaj rrezikut që vije nga shtetet e papërgjegjshme.
XS
SM
MD
LG