Ndërlidhjet

LONDËR


Britania do ti dëboj katër diplomatë nga ambasada e Rusisë në Londër dhe do ti suspendoj negociatat për viza në shenjë hakmarrjeje për refuzimin e Moskës për ta dorëzuar të dyshuarin për varsjen e ish agjentit rus, Aleksandar Litvinenko. Ndërkohë zëdhënësi i Ministrisë së jashtme ruse Mikhail Kamynin ka thënë se pozicioni i Londrës është i pamoralshëm. Londra duhet të kuptoj se aksionet provokuese nga autoritetet e Britanisë nuk do të mbeten të papërgjegjje dhe në tërësi, do kenë konsekuenca më serioze për marrëdhëniet Rusi-Britani, tha zëdhënësi Kamynin.
XS
SM
MD
LG