Ndërlidhjet

BERLIN


Kryeministri serb Vojisllav Koshtunica do të takohet me kancelaren gjermane Angela Merkel dhe ministrin e Jashtëm, Frank Valter Shtajnmajer. Dje Koshtunica qëndroi në Portugali, e cila mban presidencën e rradhës së Bashkimit Evropian. Pas bisedimeve me autoritetet e portugeze, Koshtunica tha se Serbia është e gatshme t'i japë Kosovës më shumë autonomi por nuk do të bëjë tregëti me pavarësinë e Kosovës për të hyrë në Bashkimin Evropian.
XS
SM
MD
LG