Ndërlidhjet

BAGDAD


Policia e Irakut thotë se nga sulmet e personave të armatosur nëpër disa shtëpi në vendbanimin shiit në provincën Diala janë vrarë 29 vetë. Në mesin e të vrarëve ka gra dhe fëmijë. Nga Bagdadi raportohet poashtu se nga shpërthimi e një automjeti bombë afër ambasadës iraniane, janë vrarë katër vetë dhe plagosur disa të tjerë.
XS
SM
MD
LG