Ndërlidhjet

SAN PAULO


Rreth 200 njerëz kanë vdekur kur një aeroplan brazilian është përplasur dhe ka shpërthyer në aeroportin e San Paulos në Brazil. Aeroplani i tipit Airbus-320 njoftohet të ketë dalë jashtë pistës para se të përplasej me një ngarkesë dhe një pikë karburanti. Disa dhjetëra trupa janë nxjerrë nga rrënojat e aeroplanit, por ekipet e shpëtimit thonë se asnjë nga 176 pasagjarët nuk ka arritur të shpëtojë.

Newsletter

Gjithçka që duhet të dini për temën më të diskutuar të javës jua sjellim të enjteve në tre minuta. Regjistrohuni për t'u informuar të parët!

XS
SM
MD
LG