Ndërlidhjet

PEKIN


Koreja e Veriut ka shprehur gatishmërinë që të mbyllë të gjitha qendrat e saj bërthamore deri në fund të vitit, deklaroi i dërguari koreano-jugor në bisedimet gjashtë palëshe.
Bisedimet gjashtëpalëshe fillojnë sot në Pekin dhe synojnë gjetjen e rrugëve për mbylljen e përhershme të programeve bërthamore të Koresë së Veriut.
XS
SM
MD
LG