Ndërlidhjet

NJU JORK


Konsultimet kushtuar rezolutës së re për Kosovën pritet të mbahen sot në Këshillin e Sigurimit.
Ambasadori amerikan në Kombet e Bashkuara, Zalmay Khalilzad, ka deklaruar mbrëmë se Shtetet e Bashkuara dhe Bashkimi Evropian synojnë që sot t'i bëjnë të ditura planet për statusin e Kosovës duke shtuar se Rusisë i është dhënë edhe një ditë për të qartësuar pozicionin e saj. Ndërkaq ambasadori i Britanisë së Madhe, Emyr Jones Parry, tha se ende ka mospajtime për projektrezolutën dhe disa anëtarë të Këshillit Sigurimit besojnë se mundësitë për miratimin e saj janë zero.
XS
SM
MD
LG