Ndërlidhjet

PODGORICË


Vëllai i Radovan Karaxhiqit bëri të ditur se shtëpia e tij në Mal të Zi ishte cak i operacioneve kërkimore të policisë.
Luka Karaxhiq deklaroi se atij policia i kishte marrë kompjuterin, disqet dhe materiale të tjera në përpjekje për të gjetur gjurmët e vendndodhjes së vëllait të tij.
Radovan Karaxhiqi akuzohet nga Gjykata e Hagës për gjenocid dhe krime lufte në Bosnjë.
XS
SM
MD
LG