Ndërlidhjet

BAGDAD


Së paku pesë persona kanë humbur jetën dhe 11 të tjerë janë plagosur nga shpërthimi i një makine bombë në një zonë me shumicë shiite të Bagdadit.
Incidenti ndodhi mëngjesin e sotëm.
Në Naxhaf është vrarë këshilltari politik i klerikut shiit, Ajatullahut të Madh, Ali Al Sistani.
Burimet amerikane njoftojnë për gjashtë militantë të vrarë nga një sulm ajror kundër një baze militantësh në verilindje të Bagdadit. Zyrtarët irakainë thanë se 18 civilë u vranë gjatë këtij sulmi.
XS
SM
MD
LG