Ndërlidhjet

BERLIN


Kancelarja gjermane, Angela Merkel tha sot se Gjermania nuk do ti plotësoj kërkesat e kryengritësve talibanë për tërheqjen e trupave gjermane nga Afganistani. Këto komente të zonjës Merkel u bënë pasi policia afgane njoftoi se ishte gjetur trupi i pajetë i një punonjësi humanitar që ishte rrëmbyer në jug të Afganistanit. Trupi ishte gjetur në provincën Wardak, ku më 18 të këtij muaji ishin rrëmbyer dy gjermanë dhe pesë afganë.
XS
SM
MD
LG