Ndërlidhjet

TIRANË


Ka përfunduar me 21 të shtëna topi ceremonia e betimit të presidentit të ri të Shqipërisë Bamir Topi në Kuvend. Në fjalën e tij para deputetëve Topi theksoi se do jetë garant i Kushtetutës dhe se Shqipëria do jetë faktor mirëkuptimi në rajon.
Topi shtoi se "pavarësia e Kosovës është garanci për paqen dhe stabilitetin në rajon".
Pas Kuvendit ceremonia ka vazhduar në Pallatin e Brigadave ku presidenti aktual Moisiu i ka dorëzuar detyrën pasardhësit Topi.
XS
SM
MD
LG