Ndërlidhjet

KARLSTON


"Do të ndodhë një humbje e madhe në Irak dhe kjo do jetë humbja e Al Kaidës", tha presidenti amerikan George Bush. Bush foli dhe për për marrëdhëniet mes Al Kaidës në Irak dhe Al Kaidës në përgjithësi.
"Është e vështirë të argumentosh se Al Kaida në Irak është e ndarë nga Al Kaida e bin Ladenit, kur dihet se udhëheqësi i Al Kaidës në Irak bëri betimin tek Osama bin Laden", tha presidenti amerikan duke folur në një bazë ushtarake në Karolinën e Jugut.
XS
SM
MD
LG