Ndërlidhjet

BEOGRAD


Parlamenti i Serbisë ka miratuar në orët e hershme të mëngjesit rezolutën që parasheh "përgjigje energjike" kundër Shteteve të Bashkuara dhe vendeve të Bashkimit Evropian nëse njohin pavarësinë e Kosovës, pa lejen e Kombeve të Bashkuara. Rezoluta e paraqitur nga qeveria serbe, thotë se " cfarëdo njohje e njëanshme e pavarësisë së Kosovës do të ketë pasoja të paparishikueshme për stabilitetin rajonal". Pro rezolutës votuan 217 deputetë, kundër 12 ndërkaq 3 abstenuan.
XS
SM
MD
LG