Ndërlidhjet

UASHINGTON


Kryeministri britanik, Gordon Brown këtë fundjavë arrinë në Uashington për bisedime me presidentin amerikan, George Bush, ka njoftuar Shtëpia e Bardhë. Zëdhënësi Tony Snow tha se do të diskutohet për planet e Shteteve të Bashkuara për ndërtimin e sistemit mbrojtës raketor në Evropën Lindore, për Iakun, Iranin, Kosovën dhe për Darfurin.
XS
SM
MD
LG