Ndërlidhjet

BAGDAD


Policia e Irakut tha se nga shpërthimi i një makine bombë në një lagje shiite në Bagdad janë vrarë së paku 20 vetë dhe plagosur afro 60 të tjerë. Njëherësh, nga Bagdadi veçojmë edhe lajmin se ushtria amerikane ka njoftuar për vrasjen e pesë ushtarëve të Shteteve të Bashkuara. Katër ishin vrarë në përleshjet në provincën Diyala. Ushtari i pestë ishte vrarë në Bagdad.
XS
SM
MD
LG