Ndërlidhjet

UASHINGTON


Kryeministri i ri i Britanisë, Gordon Brown arrinë nesër për vizitë triditëshe në Shtetet e Bashkuara, me ç'rast do të takohet me presidentin George Bush. Është kjo vizita e parë e zotit Brown në Uashington prej se ai u bë kryeminsitër i Britanisë. Shtëpia e Bardhë dhe kryeminsitria britanike kanë njoftuar se do të bisedohet për shumë çështje, duke u nisur nga situata në Irak dhe Iran, kriza në Darfur, statusi i Kosovës e deri te reformat në Kombet e Bashkuara.
XS
SM
MD
LG