Ndërlidhjet

BEOGARD


Policia e Serbisë ka arrestuar personin Nikolla Radosavleviq, i dyshuar për vrasjen e 9 vetëve dhe plagosjen e dy të tjerëve mbrëmë vonë në fshatin Jakubovc, afër kufirit me Bullgarinë. Policia tha se zotin Radosavleviq e kishte gjetur në varrezat e këtij fshati. Gjithnjë sipas policisë, ai këto ditë ishte kthyer nga Austria ku ai punon dhe para incidentit të rëndë kishte pasur një mospajtim me gruan e tij.
XS
SM
MD
LG