Ndërlidhjet

KIRKUK


Së paku 7 persona humbën jetën dhe shumë të tjerë u plagosën gjatë sulmit ndaj shtëpisë së një udhëheqësi lokal në qytetin e Tuzit në Irak. Shumica e popullsisë në zonën e sulmit janë turkmenë.
Në kryeqytetin e vendit Bagdad do vendoset ndalimqarkullimi për të parandaluar sulmet ndaj futbolldashëve që festojnë daljen e Irakut në finalen e kupës së Azisë në futboll.
Ne finale ekipi irakian do ndeshet më atë të Arabisë Saudite, derisa ndeshja zhvillohet në Xhakarata të Indonezisë.
XS
SM
MD
LG