Ndërlidhjet

SHANON


Sekretarja amerikane e Shtetit, Kondoliza Rajs tha se propozimi i paketës disa miliardëshe të armatimit për Arabinë Saudite, Egjiptin dhe Izraelin, nuk do ta destabilizonte rajonin. Komentet e Rajsit erdhën pas kritikave të Iranit se me një marrëveshje të tillë SHBA-të po tentojnë të përhapin frikë në rajon. Rajs dhe sekretari i Mbrojtjes, Robert Gejts kanë mbërritur në Egjipt që është ndalesa e parë në turin e tyre në Lindjen e Mesme.
XS
SM
MD
LG