Ndërlidhjet

PRISHTINË


Presidenti i Kosovës, Fatmir Sejdiu ka deklaruar se pavarësisht propozimeve për bisedime që vijnë nga Beogradi, Kosova ka vizion të qartë për pavarësi dhe sovranitet. Duke komentuar deklarimet e ministrit të jashtëm serb Jeremic se Serbia është e gatshme t'i japë Kosovës autonomi të gjërë, Sejdiu ka thënë se për ne është shumë e rëndësishme që si popull dhe institucione kemi vizionin e qartë për Kosovën, e ai është pavarësia e saj.
XS
SM
MD
LG