Ndërlidhjet

BAGDAD


Ushtria e Shteteve të Bashkuara ka njoftuar se katër pjesëtarë të saj janë vrarë në Bagdad. Tre ushtarët kanë humbur jetën nga një sulm me bombë ndërsa trupat amerikane po ndërmerrnin operacione për shkatërrimin e veprimtarive të kryengritësve dhe të militantëve në lindje të Bagdadit. Ushtari i katërt u vra në luftë gjatë luftimeve në perendim të vendit. Prej invadimit në mars të 2003 në Irak janë vrarë rreth 3 mijë e 600 ushtarë amerikanë.

Newsletter

Gjithçka që duhet të dini për temën më të diskutuar të javës jua sjellim të enjteve në tre minuta. Regjistrohuni për t'u informuar të parët!

XS
SM
MD
LG