Ndërlidhjet

UASHINGTON


Senati amerikan e konfirmoi zgjedhjen e presidentit George Bush që Michael Mullen të jetë këshilltari kryesor ushtarak i tij.
60-vjeçari Mullen e zëvendëson gjeneralin e marinës, Peter Pace në detyrën e kryesuesit të Shtabit të Përgjithshëm.
Më herët gjatë javës, Mullen i tha Kongresit se mendon që Shtetet e Bashkuara duhet të mbeten në Irak jo disa "muaj por vite", dhe se tërheqja e shpejtë e ushtrisë mund ta fuste vendin në vorbull.
XS
SM
MD
LG