Ndërlidhjet

FORT KEMPBELL


Gjykata ushtarake në Shtetet e Bashkuara ka gjetur fajtor ushtarin 22 vjeçar Jesse Spielman për dhunim dhe vrasje të një vajze irakiane 14 vjecare.
Ngjarja ka ndodhur në mars të 2006 në qytetin Mahmudija të Irakut.
Edhe tre ushtarë të tjerë amerikanë kanë pranuar fajin për rastin në fjalë, por gjykimi i tyre ende nuk është zhvilluar.
XS
SM
MD
LG