Ndërlidhjet

XHERIKO


Kryeministri izraelit, Ehud Olmert dhe presidenti i Autoritetit Palestinez, Mahmud Abbas po bisedojnë në Xheriko të Bregut Perëndimor rreth parimeve për ndërtimin e shtetit palestinez.
Olmert para takimit tha se në bisedime do përfshihen cështjet themelore dhe shpreson që kjo të cojë në "ndërmjetësimin për krijimin e shtetit palestinez".
Kjo është vizita e parë në më shumë se 7 vjet e një udhëheqësi izraelit në Xheriko.
XS
SM
MD
LG