Ndërlidhjet

TIRANË


Presidenti i ri i Shqipërisë, Bamir Topi tha se statusi i Kosovës duhet të zgjidhet sa më shpejt dhe se institucionet e Tiranës mbështesin plotësisht ato të Prishtinës në përpjekjet për pavarësinë e Kosovës.
Sipas njoftimit të presidencës Topi i ka bërë këto komente pas takimit me presidentin Fatmir Sejdiu.
Presidenti i Kosovës ka theksuar se në fazën e ardhshme të procesit nuk mund të negociohet për pavarësinë e Kosovës dhe integritetin territorial të saj.
XS
SM
MD
LG