Ndërlidhjet

PRISHTINË


Pala kosovare ka pohuar sot se është e gatshme për të hyrë në procesin e ri negociator, i cili pritet të fillojë nga mesi i këtij muaji. Autoritetet në Prishtinë pohojnë se janë në pritje të definimit të rrugës 120 ditëshe, cështje kjo e cila pritet të diskutohet në takimin midis treshes diplomatike nga Shtetet e Bashkuara, Bashkimi Evropian e Rusia dhe drejtorëve politikë të vendeve anëtare të Grupit të Kontaktit.
XS
SM
MD
LG