Ndërlidhjet

KABUL


Forcat e kalicionit të udhëhequra nga Shtetet e Bashkuara kanë njoftuar se 20 militantë janë vrarë dhe shumë të tjera janë plagosur pasi sulmuan një kamp të forcave të koalicionit në veri të Afganistanit. Po sot dy vajza dhe dy ushtarë afgan janë plagosur gjatë një sulmi në provincën e Oruzganit. Ndërkohë në Kandahar nga një përleshje midis policëve dhe militantëve islamikë, kanë mbetur të vrarë 15 taliban dhe 6 policë.
XS
SM
MD
LG