Ndërlidhjet

ANKARA


Kryeministri turk Rexhep Taip Erdogan dhe homologu i tij irakian Nuri al Maliki janë pajtuar të punojnë së bashku për të larguar prezencën e kryengritësve kurd në Irak. Erdogan tha se është nënshkruar memorandumi i mirëkuptimit përmes së cilit do të luftohen grupet guerrile të kurdëve të cilët nga veriu i Irakut kanë shpeshtuar sulmet ndaj Turqisë.
XS
SM
MD
LG