Ndërlidhjet

MANILA


Luftimet mes forcave filipinase dhe militantëve islamikë kanë shkaktuar më shumë se 50 të vdekur në jug të vendit.
Burimet zyrtare thonë se të paktën 25 ushtarë janë në mesin e të vrarëve.
Grupi islamik Abu Sayyaf është në përleshje të vazhdueshme me qeverinë qëndrore.
XS
SM
MD
LG