Ndërlidhjet

TORONTO


Kanadaja planifikon të ndërtojë dy baza ushtarake në Arktik, përfshi një port dhe një qendër aftësuese për ushtrinë kanadeze.
Deklarata e kryeministrit kanadez mbi planet e qeverisë qëndrore erdhi një javë pas ekspeditës ruse ne Arktik.
Rusia pretendon të fusë nën territorin e saj një pjesë të Polit të Veriut, që besohet se është i pasur me naftë dhe gaz.

Newsletter

Gjithçka që duhet të dini për temën më të diskutuar të javës jua sjellim të enjteve në tre minuta. Regjistrohuni për t'u informuar të parët!

XS
SM
MD
LG