Ndërlidhjet

BAGDAD


Ushtria e Shteteve të Bashkuara ka njoftuar se pesë pjesëtarë të saj janë vrarë dje në Irak. Sipas njoftimit, katër ushtarë janë vrarë dhe katër të tjerë janë plagosur nga një shpërthim gjatë operacioneve luftarake në jug të Bagdadit. Ushtari i pestë ishte vrarë gjatë patrullimit në juglindje të Bagdadit nga të shtënat e armëve të vogla të zjarrit.
XS
SM
MD
LG