Ndërlidhjet

UASHINGTON


Pavarësia e mbikqyrur e Kosovës mbi bazën e planit të Martti Ahtisaarit, është zgjidhja të cilën e mbështesin Shtetet e Bashkuara, ka thënë zëdhënësi i Departamentit të Shtetit, Sean McCormack. Në një pyetje të gazetarëve rreth ndarjes së mundshme të Kosovës, McCormack ka porositur se "qëndrimi i Shteteve të Bashkuara mbetet i njëjtë, dhe kjo është pavarësia e bazuar në planin e Ahtisaarit".
XS
SM
MD
LG