Ndërlidhjet

BEOGRAD


Ministri i Punëve të Brendshme i Serbisë Dragan Jociç ka akuzuar NATO-n se po tenton që Kosovën ta krijojë si "shtetin e saj marionetë" dhe ka shtuar se ky qëllim i NATO-s më nuk mund të fshehet. " Përderisa SHBA-të kanë për qëllim të ndërtojnë raporte normale me Serbinë, duhet të tërhiqen nga ky eksperiment i rrezikshëm" ka shtuar Jociç.
XS
SM
MD
LG