Ndërlidhjet

PEKIN


Kompanitë kineze të energjisë kanë filluar ndërtimin e një uzine bërthamore për prodhimin e energjisë. Ky hap do zvogëlonte varësinë ndaj naftës dhe qymyrit si burime energjitike.
Burimet kineze njoftojnë se uzina do jetë në funksion të plotë në vitin 2014.
XS
SM
MD
LG