Ndërlidhjet

SARAJEVË


Diplomatë të Shteteve të Bashkuara kanë tërhequr vërejtjen se rrjeti terrorist Al Kaida po përdorë Bosnje Hercegovinën si vend tranzit. Zëvëndësi i përfaqësuesit ndërkombëtarë, Rafi Gregorian i ka thënë të përditshmës "Dnevni Avaz" se simpatizantët e Al Kaidës janë të përgatitur të fshehin agjentët dhe të ndihmojnë grupin me dokumente të falsifikuara. Qindra luftëtarë të vendeve islamike kanë hyrë në Bosnje që së bashku me armatën boshnjake të luftojnë kundër serbëve dhe kroatëve gjatë luftës së viteve 92-95.
XS
SM
MD
LG