Ndërlidhjet

MAJAMI


Qendra Kombëtare e Shteteve të Bashkuara për Uragane thotë se uragani Dean tashmë ka arritur kategorinë 5, që është intensiteti më i larë. Kjo stuhi, që po i afrohet bregut të Karaibeve të Meksikës, ndiqet me erë të fortë me shpejtësi më se 255 kilometra në orë dhe ka fuqi të të shkaktoj dëme katastrofike. Në Meksikë janë mbyllur kapacitetet detare të naftës dhe janë evakuuar mijëra turistë nga gadishulli Yucatan.
XS
SM
MD
LG