Ndërlidhjet

PRAGË


Lideri i levizjes "Vetëvendosje" Albin Kurti ka deklaruar për gazetën amerikane "Uashington Post" se shqiptarët e Kosovës "duhet të fokusohen në pavarësi".
"Gjëja më e keqe që ne mund ta bëjmë tash është t'i sulmojmë serbët" tha Albin Kurti dhe shtoi se "kjo vetëm do ti radikalizonte enklavat e tyre dhe do ti shkatërronte marrëdhëniet tona me ata".
XS
SM
MD
LG