Ndërlidhjet

HYDERABAD


Rreth 42 njerëz e kanë humbur jetën dhe më shumë se 80 janë plagosur në dy shpërthimet simultane në qytetin Hyderabad të Indisë. Shpërthimi i parë ka ndodhur në një park, ndërsa i dyti në një restorant.
Një zyrtar i shtetit Andhra Pradesh i tha agjencisë Associated Press se pas shpërthimeve mund të jetë një grup ekstremistësh islamikë nga Bangladeshi.
Policia tha se në qytet janë gjetur edhe 19 bomba të pashpërthyera.
XS
SM
MD
LG