Ndërlidhjet

ATHINË


Zjarri në Greqi nuk ka të ndalur. Rreth 300 persona kanë braktisur shtëpitë e tyre në ishullin grek Euboea të dytin për nga mëdhësia në Peleponez. Nga zjarret që kanë përfshirë tërë Greqinë kanë vdekur 63 persona dhe mbi 3000 të tjerë kanë mbetur të pastrehë.Gjendja e përgjithshme në Greqi sot raportohet të jetë më relaksuese . Ndërkaqë, autoritetet greke kanë bërë të ditur se kanë arrestuar më shumë se 30 persona të dyshuar për zjarrëvënie.
XS
SM
MD
LG